top of page

Klient: IKEA

 

IKEA koncentruje się na jakości

Pierwsze laboratorium testowe IKEA poza Szwecją zostało otwarte w Szanghaju. Centrum Testów i Szkoleń IKEA (ITTC)  oferuje tam szeroki zakres usług laboratoryjnych, testowanie produktów,  szkolenia branżowe i wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. 

Jako swoiste "centrum doskonałości"  laboratorium ma zdolność testowania produktów pod kątem wysokich standardów, jakie firma stawia swoim produktów pod względem jakości, zdrowia i bezpieczeństwa.

 

Od 2010 roku ITTC przeprowadza testy mebli, zabawek, tekstyliów, skór, materiałów opakowaniowych i produktów chemicznych IKEA.  Rozbudowane w 2018 roku laboratorium testowe  obejmuje łącznie 15 000 metrów kwadratowych rozmieszczonych na czterech piętrach i przeprowadza badania według ponad 200 000 metod badawczych rocznie. Przy takim obciążeniu laboratoriów wymagane było zapewnienie skutecznej wentylacji dla optymalnej  jakości powietrza. Urządzenia filtrowentylacyjne Fumex odegrały tutaj ważną rolę.

Od pomysłu do gotowego produktu

Per Lundmark, dyrektor generalny ITTC, powiedział:

- „Kiedy budowaliśmy nasze laboratorium, chcieliśmy stworzyć środowisko pracy wolne od zakłóceń i problemów, co stawiało wysokie wymagania dostawcy. Nasze wcześniejsze dobre doświadczenia z produktami Fumex i świadomość, że są w stanie sprostać naszym wysokim wymaganiom, zdecydowały o wyborze dostawcy.”

Pierwszy ośrodek testowy Ikei w Chinach od wielu lat wykorzystuje lokalne ekstraktory firmy Fumex z serii TERFU. A w ostatniej fazie rozbudowy dołączyły do nich najnowsze modele lokalnych ramion odciągowych  do środowisk laboratoryjnych - Fumex ME, które mają nową konstrukcję, niższy poziom hałasu i, co nie mniej ważne, niższe zużycie energii.

- „ITTC w Szanghaju to świetny przykład, który pokazuje, że mamy zarówno zasoby, jak i produkty wymagane do tworzenia wysokiej jakości rozwiązań, niezależnie od wielkości projektu lub jego położenia geograficznego” - podsumował Stefan Johansson, kierownik sprzedaży eksportowej w Fumex. ”

Klient: Karolinska Institutet, KI

 

Elastyczne rozwiązanie było najlepszym lekarstwem

Karolinska Institutet, KI, jest jednym z wiodących uniwersytetów medycznych na świecie. Prowadząc badania i szkolenia, odgrywa kluczową rolę w działaniach poprawiających zdrowie szwedzkich obywateli, i nie tylko. W Szwecji instytut jest odpowiedzialny za największą część badań akademickich w dziedzinie medycyny i oferuje największy zakres szkoleń medycznych.

 

Kiedy Karolinska Instytut chciał zgromadzić wszystkie oddziały eksperymentalnego i zaawansowanego technologicznie laboratorium pod jednym dachem w ośrodku badawczym Biomedicum, potrzebował elastycznego wnętrza laboratoryjnego, które można by łatwo dostosować zgodnie z wymaganiami każdego projektu. Takie środowisko badawcze stawia również wysokie wymagania w zakresie adaptacji wentylacji.

Odpowiedzialny za projekt inżynier instalacji Kurt-Henrik Rönnblom powiedział:

- „Instytut zlecił nam opracowanie propozycji wnętrz laboratoryjnych w formule „ plug 'in ” z możliwością łatwej adaptacji”. Rozwiązaniem było zastosowanie wsporników ściennych na specjalnie przystosowanych panelach z bezstopniowymi szynami do urządzeń odciągowych. Umożliwiło to uzyskanie elastycznej aranżacji pomieszczenia. Odciągi łatwo przesuwać do żądanej pozycji. W systemie wentylacji wykorzystane zostały ramiona serii MiniTex. Fumex MiniTEX, to kompaktowe, teleskopowe lokalne odciągi z  dyszą o dużej sile ssącej powietrza pozwalającym na skuteczne wychwytywanie zanieczyszczeń.

Kurt-Henrik Rönnblom kontynuował:

- „Stosując kompaktowe ramiona MiniTEX firmy Fumex, byliśmy również w stanie zapewnić, że spadek ciśnienia nie przekroczy 100 Pa”.

Rozwiązanie to zaowocowało elastycznym i wydajnym systemem wentylacji, który zapewnił funkcjonalność i wysoką jakość środowiska badawczego laboratoriów Biomedicum, ułatwiając przeprowadzenie badań na światowym poziomie.

Klient: Volvo Buses​

Nowy system wentylacji przyspiesza produkcję Volvo

Volvo Buses jest jednym z największych producentów autobusów na świecie. Jako że jakość, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko są podstawowymi wartościami, firma  wybiera innowacyjne rozwiązania, które posuną naprzód zarówno branżę, jak i społeczeństwo, i które ułatwią codzienne życie w miastach - dziś i w przyszłości.

Aby sprostać ambitnym wyzwaniom, Volvo musi uwzględniać kluczowe wartości we wszystkich aspektach działalności korporacyjnej. Od aktywności związanej z badaniami i rozwojem produktów i procesu produkcyjnego, po rzeczywiste produkty i usługi.

Kiedy firma chciała upgradować system wentylacji  w swoim środowisku produkcyjnym do jajwyższej jakości,  wybrała właśnie rozwiązania Fumex. 
Wybrała rozwiązania w postaci systemu urządzeń filtracyjnych CFE  dla  dużych przepływów powietrza, dzięki którym cząstki i opary spawalnicze są skutecznie eliminowane z  wydajnością do 25 000 m³ / h na jednostkę. Urządzenia te posiadają również możliwość czyszczenia wkładów filtracyjnych w każdym momencie za pomocą wydajnych zaworów impulsowych. Oznacza to, że filtry mogą być oczyszczane podczas procesu lub po zdefiniowanym cyklu pracy, gdy urządzenie już nie pracuje.

Jednostki zostały również podłączone do wymiennika ciepła w celu efektywnego wykorzystania nadmiaru ciepła z pomieszczeń.

Tomas Wallström, kierownik ds. Jakości w Volvo Buses:

- „Byliśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników inwestycji w nowoczesny system wentylacji w naszym obiekcie produkcyjnym. Doceniamy funkcjonalność urządzeń i łatwość procesu utrzymania ruchu na linii produkcyjnej oraz czystsze środowisko pracy. ”

bottom of page