top of page

BART - Instalacja wentylacji i klimatyzacji dla węgierskiego producenta farb dekoracyjnych

Firma BART Sp. z o.o. przygotowała dwa układy kompleksowej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej o wymaganych parametrach dla hali produkcyjnej i magazynowej w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym wiodącego na Węgrzech producenta farb.


Nowoczesny zakład produkcyjny farb do wnętrz i na elewacje tego koncernu znajduje się w Bócsa i został uroczyście otwarty w obecności najwyższych węgierskich władz państwowych. Zagraniczny inwestor zdecydował się powierzyć w całości zaprojektowanie, budowę i wyposażenie obiektu polskim firmom.


Zadanie BART obejmowało również dostawę elementów oraz montaż instalacji odciągowej dla dwóch stacji rozładunku big-bag i podłączenie do urządzenia filtracyjnego. Firma Bart zadbała o odpowiednie środowisko pracy dla pomieszczenia sterowni - Control room-u, z instalacją nawiewną i klimatyzacyjną.


Projekt inwestycyjny ma zwiększyć efektywność produkcji, dwukrotnie zmniejszając zużycie energii. To zasługa innowacyjnych rozwiązań rodem z Polski. Produkcja farb odbywa się w technologii slurry, z wykorzystaniem nowoczesnych dyspergatorów przepływowych. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln €, a połowę środków na budowę pozyskano z funduszy unijnych oraz rządowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom firma pragnie zostać największym producentem farb elewacyjnych na węgierskim rynku.3 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page