top of page
Ramiona_polecane_dla_stomatologów_200dp

Stomatologu, lekarzu!
Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo!
Ochroń się przed aerozolem pacjenta.
Poznaj lokalne ramiona odciągowe pomocne w Twojej pracy.

Fumex ME w gabinecie w chorzowie 6.jpg

Specjalisto! 

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo podczas pracy! Ochroń się przed aerozolem pacjenta.

Rodzina ramion odciągowych FUMEX ME wesprze stomatologów, lekarzy (na przykład laryngologów), kosmetologów, specjalistów makijażu permanentnego i innych profesjonalistów w codziennej pracy z pacjentem. 

Rozwiązanie takie spełni swoją funkcję dodatkowego  zabezpieczenia obok wszelkich zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia środków ochrony osobistej, w szczególności w czasie zagrożenia spowodowanego wirusem COVID-19.

 

Ale zalecane jest także w każdym przypadku chęci zachowania należytej ostrożności i ochrony przed innymi czynnikami zewnętrznymi.

Rozwiązanie FUMEX do odciągu aerozolu.

Dla wentylacji strefy pracy przy fotelu stomatologicznym  rekomendujemy ramiona odciągowe szwedzkiej firmy FUMEX, z rodziny FUMEX ME

 

Może to być model serii Fumex ME 75 - o średnicy kanału odciągowego 75mm (dostępne także 100mm i 50mm). W ofercie dostępne są różne wersje różniące się materiałem wykonania i zarazem przeznaczeniem.

Ze względu na konieczność odkażania elementów wyposażenia gabinetu, w tym i ramienia, rekomendujemy ramię w wersji chemoodpornej (oznaczonej symbolem PP).

W zależności od dostępnych akcesoriów odciąg może być montowany do ściany, sufitu lub blatu roboczego. Fotele stomatologiczne z reguły zlokalizowane są w centralnym miejscu gabinetu, dlatego najwygodniejszą wersją jest ramię w opcji do montażu sufitowego, tak jak pokazano na zdjęciach poniżej.

Stomatologu zadbaj o zdrowie i bezpiecze

Rozwiązanie FUMEX do odciągu aerozolu.

Rozwiązanie, którego głównym elementem jest ramię odciągowe dla swojej kompletności wymaga:

 

  • akcesoriów montażowych,

  • ssawki np. czaszowej o średnicy 350mm  (do wyboru są przezroczyste kopuły w dwóch średnicach 350 i 500mm, ssawka prostokątna oraz przezroczysty ekran odciągowy).

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w folderach informacyjnych – zamieszczonych poniżej do pobrania w wersji pdf.

 

Przykładowy wybór elementów, które stanowić będą całość potrzebnego zestawu urządzeń:

  • Ramię odciągowe do montażu sufitowego FUMEX MET 1300-75 PP 

  • Wspornik sufitowy FUMEX MTI 1000 

  • Ssawka czaszowa FUMEX MEK 350-75 PP 

  • Wentylator wyciągowy wraz z tyrystorowym regulatorem obrotów WKTD 

Dodatkowe informacje:

  • Powietrze za ramieniem odciągowym musi być wywiewane na zewnątrz.

  • Należy mieć na uwadze, iż jest wymagane podłączenie wyciągu do kanału/komina wyprowadzającego strumień zanieczyszczeń bezpośrednio do otoczenia. 

  • A także, że system wentylacji powinien kompensować wielkość wywiewanego strumienia powietrza (rekomendowana wartość to 150m3/h). 

  • BART nie posiada systemu filtracji z funkcją dezynfekcji i odkażania skutecznie likwidującego zatrzymane na powierzchni zanieczyszczenia, w tym wirusy.

Stomatologu zadbaj o zdrowie i bezpiecze
Businesswoman with Mask
bottom of page