top of page

FILTRACJA PYŁÓW POWSTAJĄCYCH PRZY PRZYGOTOWYWANIU KOMPONENTÓW UŻYWANYCH DO PRODUKCJI OPON


 

Proces: Przygotowywanie komponentów do produkcji opon


Typ aplikacji: Odciągi w przemyśle gumowym


Branża: Motoryzacja, Branża Gumowa


Rodzaj zanieczyszczeń: Ponad 100 różnych składników,

Pyły wybuchowe i kleiste, sadza,

Zainstalowana wydajność: 9 filtrów o wydajności od 900 do 40 000 m3/h


 

Informacje dodatkowe:

Odpowiednio dobrane urządzenia i materiały filtracyjne pozwoliły rozwiązać długotrwałe problemy Inwestora z oczyszczaniem wkładów filtracyjnych.


 


BART - rozwiązania dla branży tworzyw sztucznych i gumy


TWORZYWA SZTUCZNE I KOMPOZYTY


Dla zachowania zdrowego środowiska pracy niezbędna jest filtracja pyłów powstających przy przygotowywaniu surowców, na etapie dostarczania ich do linii produkcyjnej, mieszania, a następnie procesów obróbki i sezonowania półproduktów i wyrobów gotowych. Instalacje odpylania są wymagane zarówno jako metoda kontrolowania jakości powietrza wewnątrz hali produkcyjnej i element systemu jakości produktu, jak i sposób odzyskiwania materiału. Doświadczenia specjalistów firmy BART Sp. z o.o. pozwalają na właściwy dobór technologii instalacji odpylania powietrza przy produkcji tworzyw sztucznych i gumy. Odwołując się do wielu projektów wykonanych dla czołowych producentów opon, są oni gotowi zarekomendować niezbędne rozwiązania dla indywidualnych potrzeb w zakresie filtracji przemysłowej.

Filtracja pyłów chemicznych przy transporcie i mieszaniu surowców

Proces przygotowania komponentów do produkcji opon odbywa się w środowisku zapylenia, pochodzącego od różnorodnych surowców, takich jak chociażby siarka, lowinox, żywica, kwas stearynowy, sadza i inne pylące substancje chemiczne. Instalacja filtracyjna odciągać powinna pyły z urządzeń transportujących chemikalia, jak i z maszyn służących do mieszania związków chemicznych. Bezpieczną instalację w zgodzie ze standardem ATEX możemy zabezpieczyć za pomocą paneli